Cezaevindeki Kocasına Uyuşturucu Kargoladı!

Hükümlü eşine, kargo paketiyle uyuşturucu gönderdiği öne sürülen kadının yargılanması Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

“İÇİNDE UYUŞTURUCU OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Söz verilen Ö.K. ifadesinde, cezaevindeki eşinin haziranda kendisinden yazlık kıyafet istediğini söyledi.

Evde bulunan ve daha önce eşinin kullandığı kıyafetleri hazırlayıp kargoyla gönderdiğini aktaran Ö.K, “Eşim uyuşturucu kullanıyordu. Ben kullanmasını istemiyordum, tedavi gördü. Aralık ayında da uyuşturucu kullanmayı bırakmıştı. Gönderdiğim kıyafetlerin içinde uyuşturucu olduğunu bilmiyordum. Kıyafetleri kontrol etmeden gönderdim.” ifadesini kullandı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen S.K. de “Eşimden kıyafet istemiştim. Daha önceden kullandığım maddeler, eşimin gönderdiği kıyafetlerden çıkmış.” dedi.

20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, “Toplanan deliller neticesinde, her ne kadar sanık üzerine atılı suçu reddetse de savunmanın hayatın olağan akışına aykırı ve suçtan kurtulmaya yönelik olduğu anlaşılmıştır.” değerlendirmesini yaptı.

Mütalaada sanığın “uyuşturucu madde ticareti yapma” ve “İnfaz kurumu veya tutukevine yasak eşya sokmak” suçundan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir