Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce planı: Oylar bölünmesin diye Milli Eğitim Bakanlığı teklif edecek

14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürüyor. Tarihin en önemli seçimlerine 50 gün kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olduğu Cumhur İttifakı’nda parti sayısı Yeniden Refah Partisi’nin katılımıyla 5 oldu. Millet İttifakı’nda ise büyük bir krizle aday olarak gösterilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çalışmaları sürüyor.

Millet İttifakı’nda Muharrem İnce endişesi

Seçimi kazanmak için her yolu deneyen Kılıçdaroğlu, Yedili Masa’da yer alan İyi Parti’ye rağmen HDP ile görüşme gerçekleştirdi ve desteğini kazandı. Öte yandan muhalefet cephesinde başlayan bir başka tartışma korkuya neden oldu. CHP’nin bir önceki seçimdeki adayı Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçimde aday oldu. Kılıçdaroğlu, oyların bölüneceği korkusu nedeniyle parti ziyaretleri kapsamında Memleket Partisi’ne de gidecek.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘İnce’ plan

Sabah’ın haberine göre; İki ismin önümüzdeki günlerde görüşmesi beklenirken, bu süreçte gündem olan sayısız kulis bilgilerine bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanlığı adaylığından geri adım atmamakta kararlı olan İnce için Kemal Kılıçdaroğlu’nun planı ortaya çıktı. HDP desteği ile birlikte 7’li koalisyonu oluştan CHP Lideri, bir kez daha çareyi koltuk dağıtmakta buldu. Öğretmen olan Muharrem İnce’ye, çocukluk hayali olduğu bilinen Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunu teklif etmeye hazırlanan Kılıçdaroğlu’nun bu atağı ile ikna etmeyi başaracağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir