Bu Altcoin Kurucusu İddialı: Elon Musk’ın Yapamadığını Yapıyor!

Avalanche kurucusu Emin Gün Sirer, Stars Arena’nın yarattığı topluluk heyecanından oldukça etkilenmişe benziyor. Sirer, bu altcoin projesinin Elon Musk’ın X’i ile kıyaslanamayacağını iddia ediyor.

Stars Arena’daki istismar altcoin topluluğunu sarstı

Ünlü Avalanche Blockchain’in kurucusu Emin Gun Sirer, son hack olayına rağmen Stars Arena’dan övgüyle bahsediyor. Hatta ileri gidip, Elon Musk’ın X’inin bile başaramadığı bir şeyi başardığını iddia ediyor. Bu arada, Stars Arena’nın Avalanche üzerine inşa edilmiş bir sosyal protokolü olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Sirer’in yorumları, henüz bir istismara maruz kalan protokolün savunması olarak geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Cumartesi Stars Arena 3 milyon dolarlık bir hack yaşadı. Bu gelişme kripto topluluğunu sarstı.

Diğer birçok Merkezi Olmayan Finans (DeFi) altcoin projesi gibi Stars Arena da bir yeniden giriş dolandırıcılığının kurbanı oldu. Bu tür olaylar kripto dünyasında duyulmamış şeyler değil. Bununla birlikte, Stars Arena’nın kurucusunun tepkisi büyük dikkat çekti.

Avalanche kurucusu: Bu heyecan Elon Musk’ın X’inde bile yok!

Emin Gün Sirer, sosyal medya platformu X’te durumla ilgili düşüncelerini paylaştı. Altcoin kurucusu, sözlerine 3 milyon dolarlık önemli bir meblağı kabul ederek başladı. Bunun ardından, “Açık olalım: 3 milyon dolar sıradan bir insan için çok para. Hatta 3 bin dolar bile sıradan bir insan için çok büyük bir para. Özellikle de uzun süredir yüksek lisans öğrencisiyken 30 dolar bile benim için çok büyük bir paraydı.” diyerek devam etti.

Ancak bu yanıtı dikkat çekici kılan, kurucunun Stars Arena’nın başarısına ilişkin mevcut zorluğun ötesine geçen bakış açısı oldu. Altcoin kurucusu, projenin tek bir günde 120 bin doların üzerinde gelir elde ettiğini belirtti. Ayrıca, gelir grafiğinin bir roket fırlatmasını andırdığını vurguladı. Stars Arena’yı çevreleyen kullanıcı katılımı ve heyecanının, Elon Musk’ın büyük beğeni toplayan projesi X’in bile ulaşamadığı seviyelere ulaştığını belirtti. Sirer, “3 milyon dolar!  Bu gerçeklere sahip bu takım için kesinlikle büyük bir miktar değil,” dedi. Belirttiği hususların, takımın mevcut sıkıntılarından kurtulabileceğinin bir kanıtı olduğunu ileri sürdü.

Emin Gün Sirer’in açıklaması ne anlama geliyor?

Temel çıkarım, Stars Arena’nın önemli gelir akışı ve etkileyici büyüme yörüngesi göz önüne alındığında, istismardan kurtulmak için gerekli fonları toplama kapasitesine sahip olduğuydu. Bu arada, Sirer, Axie Infinity ve Wormhole gibi başarılı altcoin projelerinin daha önce kendi yolculukları sırasında ilgili engelleri aşmak için yüz milyonlarca fon sağladığını belirtti. Bu yüzden, ileri sürdüğü bu fikir temelsiz değil. Ayrıca Avalanche kurucusu, Stars Arena’nın Spaces oturumlarından birinde duyurduğu finansmanı hızla sağladığını vurguladı.

Sirer, istismardan sorumlu hacker’ı tespit etmek ve bulmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirtti. Şaşırtıcı bir şekilde, bilgisayar korsanının kimliği Blockchain’de ‘doxed’ olarak göründü. Bu kripto topluluğunun onları adalete teslim etme konusundaki kararlılığını daha da pekiştirdi. Sonuç olarak Sirer, Stars Arena protokolünün bu mevcut istismara rağmen eninde sonunda yeniden canlandırılabileceğine dair iyimserliğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx