Çöküşü Bilen Analist: Bu Altcoin BTC’den Daha İyi Performans Gösterecek!

Kripto piyasasının 2021 Mayıs ayındaki çöküşünü isabetli öngören analist yeni tahminlerini paylaştı. Analiste göre, lider altcoin Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye hazırlanıyor. Bununla birlikte analist Bitcoin’i geleneksel ürünlere göre servet yaratmada üstün olacağını belirtiyor.

Lider altcoin Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek!”

Bir dizi isabetli tahmin yapmasıyla tanınan Dave the Wave takma adlı analist, sosyal medya platformu X’teki 140.000 takipçisiyle son tahminlerini paylaştı. Popüler analist, lider altcoin Ethereum’un (ETH) uzun vadeli trendini değerlendirdi. Analist, bu trend devam ettikçe lider altcoin’in Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermeye hazırlandığını söylüyor. Dave the Wave, Ethereum’un Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı daha düşük zirve ve dip seviyeleri yazdırdığını belirtiyor. Ancak resmi biraz uzaklaştırdığında farklı bir görüntü oluştuğunu kaydediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

ETH/BTC: Daha kısa vadeli, geriye dönük önyargılara dikkat edin. Bu, öyle olmayana kadar bir dizi düşük tepe noktasıdır. Daha uzun zaman dilimi daha kısa olana üstün gelir…. ve yakın geçmişteki fiyat hareketini basitçe tanımlamanın aksine spekülasyonun amacı olan gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye yardımcı olur… Geriyi görme önyargısına kapılanlar…. gerçek spekülatörler değil…. koltuk eleştirmenleri olma eğilimindedirler… Aslında…. bu kişiler…. en tepede yanmış bir safdilin hoşnutsuzluğuna sahip olabilirler.

Kaynak: Dave the Wave

Dave the Wave, çok yıllı bir zaman dilimine zoom yapıyor. Böylece, muhtemelen ETH/BTC’nin aslında büyük bir kama formasyonunun sonuna yaklaşmış olduğunu gösteriyor. Ayrıca bunun, BTC’ye karışı altcoin fiyatında önümüzdeki yılın başlarında yukarı yönlü bir kırılmaya işaret ettiğini belirtiyor.

Kaynak: Dave the Wave

Bitcoin, servet yaratmak için birincil araç!

Bitcoin’e gelince analist, volatilite ve gürültüyü filtrelerken BTC’nin uzun vadeli piyasa döngüsünün en yüksek ve en düşük seviyelerini çizmeye çalışan kendi logaritmik büyüme eğrileri (LGC’ler) versiyonunu kullanıyor. Lider altcoin BTC’den daha iyi performans gösterse de Bitcoin’in de üstün olduğu bir alan var. Analist, LGC’ye dayanarak Bitcoin’in en az on yıl daha hisse senedi endeksleri gibi geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterme yolunda olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC tamamen sermayeleşmeden ve enflasyona ayak uydurarak daha geleneksel yatırımlarla eşit seviyeye gelmesi için LGC grafiği bir on yıl daha öneriyor. O zamana kadar Bitcoin, servet yaratmak için birincil araç.

Kaynak: Dave the Wave

Bu arada basın zamanında Bitcoin, günlük bazda %0,3 artışla 27.096 dolardan el değiştiriyor. Lider altcoin Ethereum ise aynı zaman diliminde %0.15 kayıpla 1.675 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, vadeli Ethereum ETF haberleriyle ETH dün bir çıkış yaptı. Dolayısıyla şimdiki düşüş biraz da düzeltme kaynaklı gibi görünüyor. Nitekim haftalık bazda ETH %5,5 artış görürken, BTC %2 artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx