Domino’s Düş Gezgini Ateşböceği mobil eğitim tırı Ankara’ya ulaştı

Domino’s Düş Gezgini Ateşböceği mobil eğitim tırı Ankara’ya ulaştı

Toplumsal değer üretimini tüm hizmetlerinin merkezine koyan Domino’s ve 28 yıldır üç milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle Türkiye’yi dolaşan Düş Gezgini Ateşböceği mobil eğitim tırı Ankara’ya ulaştı. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak yapılan şenlik kapsamında tümü çocuklar tarafından çizilen resimleri içeren ‘Cumhuriyet’e Özel Sergi’ de TEGV Ankara Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda açıldı. 

 

Çocukların çağdaş eğitim imkanlarıyla buluşması için el ele veren Domino’s ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’in ortak projesi Düş Gezgini Ateşböceği mobil eğitim tırı Ankara’da. 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak düzenlenen şenlik coşkusuyla Ankara’daki çocuklara ulaşan eğitim tırı, tümü çocuklar tarafından çizilmiş 100’üncü yıl resimlerini içeren ‘Cumhuriyet’e Özel Sergi’ye de ev sahipliği yaptı. TEGV Ankara Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda konumlanan Düş Gezgini Ateşböceği mobil eğitim tırında açılan sergi, yaklaşık 100 çocuk tarafından ziyaret edilerek çocukları çocuk sanatının doğal dünyasına yaklaştırdı. Gün boyu bando takımının tınılarıyla müziğin evrensel sesine kulak veren, alanda kurulan çok sayıda aktivite istasyonunda gönüllerince eğlenen çocuklar; Domino’s Sofrası’nın mükellef pizzalarıyla şenlik gününü lezzetli bir şekilde kapattılar. Gönüllü eğitmenlerin gözetiminde ve yönlendirmesiyle 12.00-14.00 arasında gerçekleşen şenlik ile Domino’s’un Cumhuriyet bilincine ve dayanışmaya yönelik vizyonunun en özel örneklerinden biri sunuldu.

Domino’s tarafından Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak planlanan ve deprem felaketiyle birlikte rotasını ilk olarak bölgeye çeviren Düş Gezgini Ateşböceği, yolculuğunu Malatya’da başlatarak ihtiyaç sahibi çocuklarımızı nitelikli sanatsal eğitimle buluşturmuştu. Gönüllü uzman eğitmenler eşliğinde deprem bölgesindeki çocuklara yönelik aktivitelerle bölgeyi gezen mobil eğittim tırı deprem bölgesindeki faaliyetlerinin ardından Samsun’da bulunmuştu. 

Domino’s Düş Gezgini Ateşböceği; Cumhuriyet’in temel ilke ve inkılaplarına bağlı nesillerin yetişmesi için nitelikli eğitim desteği sunan TEGV aracılığıyla bir yıl boyunca Türkiye’nin farklı illerine ulaşacak ve ekim ayı boyunca Ankara’daki faaliyetlerini sürdürecek. 

 

 

Domino’s hakkında:

 

1960 yılında ABD’de kurulan Domino’s, bugün dünyada 90’ı aşkın ülkede toplam 18 binden fazla restoran işletiyor ve 2021 itibarıyla yıllık perakende satışları 17 milyar ABD dolarını aşıyor. Domino’s, ülkemizdeki faaliyetlerini 25 yıldır sürdürüyor. Marka İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 80 ile yayılmış 699 şubesi, Gebze, İzmir, Ankara ve Gaziantep’teki fabrikalarıyla Türkiye pizza endüstrisine öncülük ediyor.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde halen 27 ilde 6 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi ve 22 Ateşböceği ile toplam 68 etkinlik noktasında çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx