Enerjisa Enerji, yılın ilk yarısında yatırımlarına devam etti

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yüzde 20’si halka açık ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji, 30 Haziran tarihli mali tablolarını açıkladı.

Buna göre şirket, şebeke yatırımlarını geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artırarak 3 milyar 651 milyon liraya çıkardı.

Öte yandan, bu dönemde Enerjisa Enerji, konsolide faaliyet gelirlerini de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 artırarak 9 milyar 938 milyon liraya yükseltti.

YILLIK BAZDA YÜZDE 118 ARTIŞ

Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Murat Pınar, yılın ilk yarısında şebeke, teknoloji, e-mobilite ve müşteri çözümleri alanlarındaki yatırımlarına artan bir ivmeyle devam ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki dönemde istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, is? birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Enerjisa Enerji Finanstan Sorumlu Üst Yöneticisi (CFO) Phillipp Ulbrich ise, “2023 yılı için müşteri çözümleri de dahil olmak üzere toplam 11-15 milyar lira seviyesindeki yatırım planımızı koruyoruz. Sürdürülebilir yatırım planımız sayesinde yılın ilk yarısında yıllık bazda yüzde 118 artışla 2 milyar 777 milyon lira baz alınan net kar elde ettik.” değerlendirmesinde bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx