İmamoğlu’nun sloganına karşı mottosunu açıkladı

CHP, Ekrem İmamoğlu’nu ikinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdi. Aradan birkaç saat geçtikten sonra Erdoğan canlı yayında İstanbul mottosunu açıkladı. Erdoğan, “Artık bizim mottomuz: Yeniden İstanbul” ifadelerini kullandı.

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, bugün sabah saatlerinde seçim maratonuna “İstanbul’a hizmette tam yol ileri” sloganıyla başladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da yine İstanbul’da TİSK Ortak Paylaşım Forumu’na katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan’ın, CHP’nin, İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ikinci aday göstermesinden saatler sonra kullandığı ifadeler dikkati çekti:

– Ülkemizi nice yılların getirdiği ihmallerin, eksiklerin utancından kurtardık. Hatırlayın; çöp, çukur, çamur. İstanbul buydu. Ama bunlardan İstanbul’umuzu kurtararak, yine burada da yaptığımız uluslararası bir toplantıda, o zaman dediler ki: “İstanbul dünyada temiz şehir noktasında bir veya iki numaradır.” Bunlar durup dururken olmadı.

– Süratle çöpten, çamurdan, çukurdan İstanbul’umuzu kurtardık. Ve ne yazık ki şu anda İstanbul o günlerine yeniden dönmek istiyor. Artık bizim mottomuz: Yeniden İstanbul. Buna mecburuz. Yeniden İstanbul’u inşa ve ihya etmeye mecburuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir