Mahkeme, Az Önce Kararını Açıkladı: 600 Milyonluk Site Vurgunu Davasında Flaş Gelişme

Fly Butik sitesinde, yüzlerce hayali satış yaparak 600 milyon lira toplamakla suçlanan şebekeye yönelik açılan davada ilk duruşma 5 gün sürdü. Pazartesi günü başlayan duruşmalar bugün sonlandı.
85 sanıklı dosyada sanık savunmaları ve şikâyetçi ifadeleri sonrası karar açıklandı. Duruşma savcısı 26 tutuklu sanıktan 18’i için tahliye kararı verdi. Yargılamayı yapan Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 26 tutuklu sanıktan 22’si için tahliye kararı verdi.

İKİ POLİS DE TAHLİYE EDİLDİ

Tahliye edilen isimler arasında eski Esenyurt Asayiş Şube Amiri Komiser Hüseyin Coşkun, Küçükçekmece ilçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube’de görevli Polis Mevlüt Kerpiç ile müteahhit yüklenici Mehmet Özçelik tahliye edilen isimler arasında yer aldı. Polisler, çeteye yardım etmekle suçlanıyor.

Polis Mevlüt Kerpiç (solda) ile komiser Hüseyin Coşkun da tahliye edildi.

İRANLI EMLAKÇILAR DA SANIK

Bu arada 85 sanıklı dosyada çok sayıda İranlı emlakçı da bulunuyor. Çok sayıda İranlı’ya hayali daire satışını yapılmasına aracılık etmekle suçlanan emlakçılar arasında İranlı Atefeh Mollamuhammedalijenap, Fatemeh Mehdizadeh, İbtissam Missaoui, Negar Soltani, Sepıdeh Rastegar ve Nazanın Mozafari Yarahmadi de sanık konumunda.

85 kişinin yargılandığı davada çok sayıda emlakçı da sanık konumunda.

ŞİMŞEK VE İLE BİRLİKTE 4 KİŞİ TUTUKLU

Mahkeme, Nihat Akyüz, Çetin Başkan Şimşek, Abdülsemet Kızılağaç ve Erkan Kaan’ın ise tutukluluğunun devamına karar verdi. Anılan kişilerden Çetin Başkan Şimşek, siteye çöken şebekenin lideri olmakla suçlanıyor.
Anılan dava Fly Butik sitesinin müteahhitti Metin Uçar’ın şikâyeti üzerine açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx