Milli takım İstanbul’a döndü… Kaptan: Artık madalyanın rengini konuşuyoruz

Japonya’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu’nu namağlup zirvede tamamlayarak kota alan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’ye döndü.

THY’nin tarifeli seferiyle Tokyo’dan İstanbul Havalimanı’na gelen milli takımı Arnavutköy Belediyesinin minik voleybolcuları ile taraftarlar karşıladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Filenin Sultanları, belki de dünyada örneği olmayan bir şekilde 1 yılda 3 şampiyonluk elde etti. Bu çok büyük bir gurur. Uzun bir maratondu. 4 ay boyunca evlerinden ve memleketlerinden uzakta, yılmadan mücadele ettiler ve bizim gururumuz oldular. Artık hedefimiz olimpiyatlarda madalya almak. Türk sporunda bir ilki gerçekleştireceğiz inşallah. Bunu da başaracak güçteyiz.” değerlendirmesini yaptı.

‘DİNLENECEK ÇOK AZ ZAMANIMIZ VAR’

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, bu yazı çok iyi geçirdiklerini belirterek, “Hedefimize ulaştık. Bu oyuncularla ve ekiple gurur duyuyorum. Çok yorgunuz ve dinlenecek çok az zamanımız var. Gösterdiğimiz başarıdan dolayı da gerçekten çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

KAPTAN: ARTIK HEDEFİMİZ ÇOK DAHA YÜKSEK

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, bir sonraki yazı sabırsızlıkla beklediklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Bu yazın üçüncü ve en önemli turnuvası olan Olimpiyat Elemeleri’nden sonra tekrar bir aradayız. Hedeflerimize ulaşmış durumdayız ve bundan dolayı çok mutlu, huzurluyuz. Ülke olarak hepimizin onur duyduğu başarılar yakaladık. Takım arkadaşlarıma, teknik ekibe ve federasyonumuza çok teşekkür ediyorum. Her bir birey bu yazı unutulmaz kıldı. Bundan sonra hedeflerimizi daha yukarı çıkartıyoruz. Artık hedefimiz çok daha yüksek. Artık madalyanın rengi ne olacak, onu konuşuyoruz. Bu başarı; sıkı çalışma ve disiplin sayesinde gerçekleşti. Takım arkadaşlarımla beraber çalışmak benim için büyük bir keyifti.”

Heykelinin yapılacak olmasıyla ilgili soru üzerine milli sporcu “Kulübümüzün (Fenerbahçe) efsaneleri arasında anılmak benim için gurur kaynağı. Başkanımız (Ali Koç) konuşurken heyecanla ve mutlulukla dinledim. Kulübümüzün efsaneleri arasında yer almak paha biçilemez. Kendimi bu sayede ölümsüzleştirdim. Taraftarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BALADIN: GURUR DUYUYORUM

Milli takım oyuncularından Hande Baladın, gördükleri sevgiden dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak, “Bu yaz üçüncü kez şampiyon olduk. Yazın başından beri çok büyük emekler verdik. Bu takımla ve kendimle çok gurur duyuyorum. Herkese destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu takım her şeyin en iyisini hak ediyor.” açıklamasını yaptı.

Gizem Örge ise rüya gibi bir yaz geçirdiklerini dile getirerek, “Gerçekten çok gururluyuz. Milletler Ligi’ne başladığımızdan beri bu başarının sinyallerini veriyorduk. Halkımızın bize inandığı gibi üç kupayla ülkemize döndüğümüz için çok mutluyuz. Hedefimiz artık 2024 Paris Olimpiyatları.” diye konuştu.

Aslı Kalaç, altın gibi bir yaz geçirdiklerini belirterek, “Bütün turnuvalardan kupayla ve altın madalyayla ayrıldık. Çok mutluyuz. Bizi destekleyen Türk halkına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Libero Simge Aköz ise olimpiyatlardan altın madalyayla dönmek istediklerini vurgulayarak, “Alnımızın akıyla bitirdiğimiz bir sezon oldu. Daha güzel başarılara inşallah. Artık çıtayı çok yükselttik. Bence bunu da Türkiye’ye borçluyuz. Aldığımız o madalyalar her şeye değer. Çok büyük bir istikrar gerçekten.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx