Solana, SUSHI ve CAKE! Altcoinlerde Boğa Dönemi Mi?

Solana, SUSHI ve CAKE bugünün önemli artışlar gerçekleştiren kripto para birimleri. Yükseliş gerçekten de dikkat çekiyor. Şimdi akıllardaki soru piyasa değişiminin zamanının gelip gelmediği şeklinde. Detaylara hep birlikte bakalım.

Solana artışıyla dikkat çekiyor

Solana son bir haftalık süreç içerisinde gerçekleştirdiği %34’lük artışla dikkat çekiyor. Ancak zirve seviyelerinden halen daha uzak olduğunu belirtelim. Kripto para birimindeki bu yükseliş altcoinler etrafında oluşan olumlu hissiyatın da bir göstergesi. Benzer artışlar diğer kripto para birimlerinde de söz konusu.

Solana gibi bugün dikkat çeken altcoinler içerisinde SUSHI ve CAKE yer alıyor. SUSHI an itibariyle 1,2 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Artış %50’yi geçmiş durumda. Diğer taraftan CAKE ise %27’lik artışla 1,55 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Altcoinler arayı kapatabilecek mi?

Bitcoin son haftalarda toparlanma belirtileri göstermiş durumda. Bu durum kripto para piyasasına da ilgiyi beraberinde getiriyor. Diğer taraftan yatırımcıların sektöre olan güveni artmaya devam ettikçe altcoinlerin arayı kapatmaya başlamasının zamanı gelmiş olabilir. Bunu Solana, SUSHI ve CAKE örneğinde görüyoruz.

Fed’in faiz oranlarını değiştirmeme kararına verilen iyimser tepkinin ardından yeni bir gelişme oldu. Buna göre kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha riskli varlıklar önemli kazançlar elde etti. Bitcoin 35.000 dolar seviyesini aştı. Ayrıca Ekim 2023’ün ortasından bu yana piyasa değeri %30’un üzerinde artarak şimdiye kadar bu alanı korumayı başardı. Solana örneğinde olduğu gibi bu durumun altcoinler için bir fırsata dönmesi beklentiler dahilinde.

Altcoinler için önemli bir dönemeç

Kripto piyasasındaki tarihsel kalıplar ve sermaye değişimleri göz önünde bulundurulduğunda, şu anda önemli bir dönüm noktasındayız. Buna göre bu durum duyarlılıkta büyük bir değişimin yakın olabileceğine işaret ediyor. Bitcoin yeni zirvelere ve önemli fiyat artışlarına ulaştıkça, sermayeyi Ethereum ve Solana gibi daha küçük projelerden uzaklaştırdı. Ancak, Bitcoin önümüzdeki haftalarda küçük düşüşlerle de olsa bir konsolidasyon dönemi yaşarsa, sermaye Ethereum ve daha küçük Altcoin’lere akabilir.

ETF’lerin SEC onayı ve yaklaşan Nisan 2024 halvingi gibi ek katalizörler var. Buna göre bu gelişmeler bu önemli bariyerin aşılmasında kilit faktörler olabiliyor. Bununla birlikte, yüksek volatilite potansiyelinin devam ettiğini gördüğümüz için mevcut seviyelerde hafif bir düzeltme muhtemel. Böyle bir durumda 31.000 – 32.000 dolar destek bölgesi civarında BTC fiyat konsolidasyonu da mümkün. Kriptokoin.com olarak baktığımızda geldiğimiz nokta Solana ve diğer altcoinlerin hareketlerini görmek için ilginç olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx