Süleyman Soylu’dan başıboş köpek düzenlemesine itiraz: Gönlüm razı değil

Başıboş köpeklerle ilgili Meclis’e gelmesi beklenen düzenleme gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Siyasetten sanat camiasına birçok kişinin görüş belirttiği yasa taslağı, sayıları milyonları bulan sahipsiz köpeklerin sahiplendirilemediği takdirde ötenazi uygulanmasını da içeriyor.

Konuyla ilgili tartışma buradan başlarken sokaktaki köpek popülasyonunu azaltmak konusunda farklı fikirler var. Son olarak topa eski İçişleri Balanı Süleyman Soylu girdi ve uyutulma seçeneğinden yana olmadığını belirtti.

“GÖNLÜM RAZI DEĞİLDİR”

Süleyman Soylu’nun açıklaması şöyle:

“Köpeklerin uyutulması ülke toplumunda büyük yaralar ve geri dönüşü olmayan travma yaratır. Avrupa’nın yapmış olduğu uyguladığı kötü örnekler bizim merhametli Türk halkının örf ve adetlerine uygun değildir. Köpeklerin uyutulması, yok edilmesi böyle pervasızca kabul edilmesine gönlüm razım değildir. Yapılacak olan belediyelerin sistemli bir biçimde bu sorunu çözmesidir. Canların hayatı polemik yapılacak konu değildir. Onlar Allah’ın bize emanet ettiği sessiz kullarıdır. Yaratılanı severiz yaratandan ötürü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx