Uzman Görüşü: Bu 6 Altcoin Sepete Atmak İçin Cazip Seçimler!

Bitcoin önemli direnç bölgelerini aşıp 52.000 dolar eşiğinin üzerine çıktı. Böylece, daha geniş kripto para piyasası da kazançlarından faydalanmaya başlıyor. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, son zamanlarda kayda değer fiyat değişimleri, artan yatırımcı ilgisi veya önemli gelişimsel ilerlemeler yaşayan 6 altcoin seçiyor. Bu tokenler, 0,01 doların altında giriş fırsatları arayan yatırımcılar için cazip yatırım olanakları sunuyor.

İlk sırada popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) var

En popüler meme coin’lerden biri olan Shiba Inu (SHIB), kendi ağı olan Shibarium’daki artan transfer sayısıyla gerekçelendirilebilecek önemli bir fiyat artışı yaşadı. Shibariumscan verilerine göre, günlük işlemler 9 Şubat’ta yaklaşık 530.000 iken 14 Şubat’ta yaklaşık 1,8 milyona yükseldi. Bu, sadece birkaç gün içinde yaklaşık %240’lık önemli bir artışı temsil ediyor.

SHIB’nin günlük işlem sayısı. Kaynak: Shibariumscan

Shibarium, SHIB işlemlerini içerenler de dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için ölçeklenebilir ve verimli bir altyapı sağlayarak Shiba Inu ekosistemini desteklemeyi amaçlıyor. Bu yüzden, artan işlem sayısı ekosistem içinde artan kullanım ve katılımı gösteriyor.

İkinci sıradaki altcoin: SATS (1000SATS)

SATS (1000SATS), Bitcoin’in takma isimli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun mirasını anmak için yaratılmış dijital bir token. Adını Bitcoin’in ‘satoshi’ olarak bilinen en küçük biriminden alan SATS, BRC-20 standardında çalışıyor.

Token, bir önceki hafta %10’un üzerinde bir artış gösterdi. SATS fiyatı, yaklaşık bir hafta boyunca 0,0000004665 ila 0,0000005000 dolar arasında sabitlendi. Daha sonra, artan piyasa oynaklığı destek seviyesinin altına inilmesine yol açtı. Bununla birlikte, SATS dün ilk işlem saatlerinde bir kırılma yaşadı. Daha sonra geri döndü ve fiyatını şu anki 0.0004778 dolar seviyesine getirdi. SATS için teknik göstergeler, özellikle MACD, yükselen yeşil bir histogram sergiliyor. Bu da piyasadaki bu dijital varlık için artan satın alma baskısına işaret ediyor.

SATS için MACD. Kaynak: TradingView

Listeye BitTorrent (BTT) ile devam ediyoruz

BTT, BitTorrent-New ekosisteminde yerel token olarak hizmet veriyor. Öncelikle katkıda bulunanları ödüllendirmek için kullanılıyor. Ayrıca, katılımcıların bu tokenı platformda bulunan çeşitli ürün ve hizmetleri satın almak için kullanmaları mümkün. BTT, 932 milyar token’lık bir dolaşım arzına sahip. Ayrıca altcoin, 788 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. BitTorrent teknik topluluğu yakın zamanda BTIP-51 önerisi üzerine tartışmalar başlattı.

BTIP-51 çığır açan bir konsept öneriyor. Bu da dosya meta verilerinin Blockchain’e entegre edilmesi. Bu yenilikçi öneri, güvenlik önlemlerini güçlendirerek ve ağ içinde ademi merkeziyetçiliği teşvik ederek veri depolamayı dönüştürmeyi amaçlıyor. BTT, yazı sırasında günlük bazda %9,5 artışla 0,00000108 dolardan işlem görüyordu.

Türk yatırımcıların sevdiği Terra Classic (LUNC) de listede

Terra Classic (LUNC) kısa süre önce piyasa değerine göre ilk 100 kripto arasına yeniden girdi. Ayrıca, 100 milyar LUNC token yakarak önemli bir kilometre taşına daha ulaşmaya hazırlanıyor. Terra Classic analiz platformu LUNC Metrics’in 14 Şubat’taki son verilerine göre, Terra Classic topluluğu 100 milyar yerel tokenını yakmanın eşiğinde.

Toplam LUNC yanık grafiği. Kaynak: LUNC Metrikleri

Bu ortak çaba, dolaşımdaki token arzını azaltmayı amaçlıyor. Arz azaldıkça fiyat da yükseliyor. LUNC, haftalık grafiğinde %10’un üzerinde kazanç elde etti.

Beşinci sıradaki altcoin: eCash (XEC)

eCash (XEC), hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash’in (BCH) bir çatalı olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash ABC’nin (BCHA) yeniden markalanmış yinelemesini temsil ediyor. “Elektronik nakit olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir kripto para birimi” olarak konumlandırılan eCash, mal ve hizmet satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için bir değişim aracı olarak rolünü vurguluyor.

eCash, Crypto.com gibi platformlara entegrasyonu ile önemli adımlar attı. Böylece, bir ödeme çözümü olarak kayda değer bir artış yaşadı. Ayrıca eCash, Binance Labs ve Bitcoin.com da dahil olmak üzere sektördeki kuruluşlarla stratejik ortaklıklar kurdu. Artan benimsenme ve görünürlükle birlikte, XEC’in fiyatı yükselmeye devam ediyor. Altcoin, haftalık grafiğinde %7’nin üzerinde artış gördü. Ayrıca XEC, 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde duruyor. Bu da aşırı satım bölgesinden geri döndüğünü gösteriyor. Dahası, geçtiğimiz ay 17 yeşil güne sahip olduğu için yükseliş potansiyeli gösteriyor.

Son sıradaki altcoin: Siacoin (SC)

Siacoin (SC), Sia Blockchain’in yerel tokeni olarak hizmet veriyor. Ayrıca, Sia kripto ağı içindeki işlemleri ve etkileşimleri kolaylaştırmada önemli bir rol oynuyor. Sia, merkezi olmayan Blockchain ağlarının yeteneklerinden yararlanıyor. Böylece, bulut depolamayı demokratikleştirmeyi ve bulut hizmetlerinin uyarlanabilirliğini artırmayı amaçlıyor. Dahası, tüm bunları yaparken de kullanıcılar için maliyetleri düşürmeyi hedefliyor. Geliştirme ekibi, yaratıcı ve yenilikçi çözümler arayan şirketlerle hibeler, ortaklıklar ve anlaşmalar yapıyor. Böylece, Sia ağının sağlam temelini sürekli olarak yükseltmeye çalışıyor.

Bu arada SC, yazı sırasında haftalık grafiğinde %6,5 artışla 0,01071 dolardan işlem görüyordu. SC için teknik göstergeler 16’lık ‘güçlü alım’ notuyla yükseliş beklentisini ortaya koyuyor. Hareketli ortalamalar da 14 kademe ile aynı görüşe doğru eğiliyor. Ancak, osilatörler 8 gösterge nedeniyle nötr kalıyor.

Siacoin için teknik göstergeler. Kaynak:TradingView

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx